Markovdanska trka

Objavljeno petak, 10 maj 2019
Autor Marina Cilerdžić

markovdanska trka

Učenici naše škola su učestvovali u Markovdanskoj trci, koja se organizovala u Pionirskom parku, pod pokroviteljstvom opštine Palilula. Značajne razultate osvojili su: učenica 6. razreda Lara Skulić, učenici četvrtog razreda Teodora Aćimović, Danilo Crvenica i Mateja Sajić.

Opširnije: Markovdanska trka

,,Apsolutni Mali pobednik“ ove godine iz „Barilija“!

Objavljeno ponedeljak, 22 april 2019
Autor PD-SU

mali pobednikNa sedmom Festivalu dečije poezije beogradskih osnovnih škola

„Mali pobednik”, koji je održan 28.marta 2019. u Dečijem kulturnom centru, učestvovalo je trideset beogradskih osnovnih škola. Najpre je deci podeljen odštampan zbornik sa najboljim radovima koje je odabrao stručni žiri. U njemu se nalazi 9 pesama četiri naša učenika odeljenja 3/3, učiteljice Jasmine Vulović. To su pesme:

1. Natalije Đukić „Moj svet zove se ljubav“;
  2. Tare Vranić „Između jave i sna“, „Mišić Čeda“ i „Moj svet zove se ljubav“;
  3. Sofije Damjanović „Između jave i sna“, „Moje treće tri“, „Smešna pesma“ i „Šta je to ljubav?“ ;
  4. Vukana Vučinića „Sa kolena na koleno“.

Nakon čitanja pesama i druženja sa pesnicima, naši finalisti Tara, Vukan i Sofija, predstavili su u takmičarskom delu svoje pesme boreći se za plasman na glavnom, Međunarodnom dečjem festivalu poezije „Dječije carstvo“ koji će se u aprilu održati u Banja Luci.

Od 38 finalista, u kategoriji mlađih učenika, naša Tara Vranić je osvojila drugo mesto, Vukan Vučinić treće, a Sofija Damjanović glavnu nagradu kao apsolutni pobednik festivala.

Opširnije: ,,Apsolutni Mali pobednik“ ove godine iz „Barilija“!

Opštinska smotra – takmičenje recitatora 2019.

Autor PD-SU

recitatoriOpštinsko takmičenje na smotri recitatora opštine Palilule ove godine održano je 18. marta 2019. godine u Osnovnoj školi “Vasa Pelagić” u Kotežu.

Prvo mesto u kategoriji mlađih razreda i plasman za gradsku smotru recitatora osvojila je naša učenica Sofija Damjanović iz 3/3, koja je u pratnji svoje učiteljice Jasmine Vulović dostojno predstavila našu školu i jedina od svih takmičara recitovala pesmu koju je sama napisala. Ona će sa još dve učenice iz Osnovnih škola “Vlada Aksentijević” i “Starina Novak” predstavljati Palilulu na gradskom takmičenju recitatora u nedelju 7.aprila 2019.godine  u KC Čukarica.

Opširnije: Opštinska smotra – takmičenje recitatora 2019.

Autor PD-SU
sahistiOsnovna škola "Milena Pavlović Barili" je kao prvoplasirana ostvarila plasman na ekipno gradsko takmičenje u šahu, i 14 učenika I učenica škole su ostvarili plasman na pojedinacno gradsko takmicenje u šahu. Time je ubedljivo najušpesnija od svih škola koje su uzele učešće na opštinskom takmičenju.
Na ekipnom takmičenju održanom 22.3. u OS "Arčibald Rajs" naša škola, iako jedna od najmladjih, osvojila je ubedljivo 1. mesto sa svim pobedama, i plasman na gradsko takmicenje.

Opširnije: NAŠA ŠKOLA NAJUPEŠNIJA U ŠAHU NA PALILULI

Opštinsko takmičenje iz srpskog jezika i jezičke kulture

Objavljeno ponedeljak, 18 mart 2019
Autor Ivana Ivošević

vukTakmičenje je ove godine održano 17. marta u OŠ „Olga Petrov“ u Padinskoj Skeli.
Svi naši učenici pokazali su odlično poznavanje gramatike maternjeg jezika, a mnogi od njih osvojili su neko od prva tri mesta i plasirali se na Okružno takmičenje.