RASPORED EMITOVANJA OBRAZOVNIH SADRŽAJA ZA VREME VANREDNOG STANJA

MPN

Pobednici takmičenja "Zlatna sirena" 2018.

Објављено субота, 07 април 2018 Аутор PD-SU

zlatna sirena 18Impresivni rezultati predstavnika naše škole Vere Jovanović, Jane Jovanović, Teodore Sajić i Jelene Trbović u vrlo kvalitetnoj konkurenciji, osvajanjem maksimalnog broja bodova, sa razlogom nas čine ponosnima na naše talentovane učenice.
Čestitamo!

U Velikoj sali Dečijeg kulturnog centra Beograd, tokom marta meseca, održano je Gradsko takmičenje "Zlatna sirena" u okviru Dečijih muzičkih svečanosti osnovnih škola Beograda (DEMUS 2018.), koje tradicionalno organizuje Dečiji kulturni centar Beograd u saradnji sa Udruženjem "Prijatelji dece Beograda". Na vokalnom takmičenju "Zlatna sirena" mogli su se čuti najlepši dečiji glasovi Beograda, glasovi pobednika opštinskih takmičenja.
Svi učesnici naše škole osvojili su prva mesta u svojim kategorijama:
Vera Jovanović, učenica I/5, je sa pesmom "Ruse kose curo imaš" osvojila 1. mesto u žanru izvorne narodne pesme.
Teodora Sajić i Jelena Trbović, učenice VI/2, su izvođenjem izvorne narodne pesme "Oro se vije" osvojile 1. mesto u žanru mali vokalni sastav - duet.
Jana Jovanović, učenica VIII/4, osvojila je 1. mesto izvođenjem španske pesme "Un Ano De Amor" u žanru popularna zabavna pesma svih epoha.