UDŽBENICI 2019/20.

Vršnjački tim (I-IV)

13. MEĐUNARODNI FESTIVAL DEČJE POEZIJE ,,DJEČJE CARSTVO'' U BANjA LUCI

Objavljeno četvrtak, 11 jul 2019
Autor Jasmina Vulović

festival dp 1Međunarodno takmičenje mladih pesnika osnovnih škola, 13. do sada, održano je u Banja Luci 18. i 19. aprila 2019. godine. Učenice Sofija Damjanović 3/3 i Tara Vranić 3-3 su u pratnji mentora, svoje učiteljice Jasmine Vulović i njihovih roditelja učestvovale na finalnom takmičenju stotinu pesnika osnovnih škola Srbije, Crne Gore, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Makedonije.

Opširnije: 13. MEĐUNARODNI FESTIVAL DEČJE POEZIJE ,,DJEČJE CARSTVO'' U BANjA LUCI

OBAVEŠTENJE O UPISU PRVAKA ZA ŠKOLSKU 2019/20 GODINU

Objavljeno ponedeljak, 25 mart 2019
Autor Ranka Tanasić Barlov

prvaci bariliUPIS U PRVI RAZRED ZA ŠKOLSKU 2019/20. GODINU

Poštovani roditelji,
Obaveštavamo Vas da će se evidentiranje dece za upis u prvi razred u OŠ „Milena Pavlović Barili“ za školsku 2019/2020. godinu obaviti u periodu od 01.04.2019. do 31.05.2019. godine.

Evidentiranje se vrši u sekretarijatu škole svakog radnog dana od 09.00 do 13.00 časova, a sredom od 14.00 do 17.00 časova, gde se i zakazuje testiranje u terminu koji Vam odgovara.
Tom prilikom ćete dobiti i potvrdu sa upisanim terminom. Za evidentiranje je neophodno dostaviti:

1. potvrdu o zdravstvenoj spremnosti za upis deteta u prvi razred;
2. izvod iz matične knjige rođenih deteta (original ili overena fotokopija);
3. potvrdu o mestu prebivališta deteta;
4. uverenje o završenom predškolskom programu (dostaviti učiteljici u septembru).

Opširnije: OBAVEŠTENJE O UPISU PRVAKA ZA ŠKOLSKU 2019/20 GODINU

,,ZAVEJANI TRAGOVI“

Objavljeno sreda, 02 januar 2019
Autor Gorica Radovanović

zavejani tragoviREALIZACIJA TEMATSKE NASTAVE ,,ZAVEJANI TRAGOVI“, ODELJENjE 3-4

Međupredmetno povezivanje sadržaja iz predmeta Likovne kulture, Matematike, Fizičkog vaspitanja , Srpskog jezika , Muzičke kulture i Slobodnih aktivnosti

Učenici su 27. decembra izveli novogodišnju predstavu ,,Zavejani tragovi „ u prisustvu roditelja i drugih bliskih osoba.

 

Opširnije: ,,ZAVEJANI TRAGOVI“

Najbolji školski projekat 2018.

Objavljeno četvrtak, 13 decembar 2018
Autor PD-SU

najbolji sk projekatOdeljenje I/4 naše škole i njihova učiteljica Zorana Trbović nagrađeni su za najoriginalnije didaktičko sredstvo na konkursu za izbor najboljeg školskog projekta na temu „Obeležavanje stogodišnjice oslobođenja Beograda u Prvom svetskom ratu”. Konkurs su organizovale Gradska uprava grada Beograda i Dečji kulturni centar Beograd, uz podršku Ministarstva obrazovanja, nauke i tehnološkog razvoja.

Priznanja su dodeljena u Dečjem kulturnom centru Beograd, u ponedeljak, 10. decembra 2018., na prigodnoj manifestaciji.

Opširnije: Najbolji školski projekat 2018.

III / 2 - početak šk. 2018/19.

Objavljeno sreda, 17 oktobar 2018
Autor PD-SU

III2 pocetak skole 2018

Međunarodni dan pismenosti 2018.

Objavljeno ponedeljak, 01 oktobar 2018
Autor Mila Marković

pismenost 1pismenost 2

Ovu školsku godinu učenici su započeli novim aktivnostima – radno i kreativno!

U biblioteci naše škole 8. septembra je obeležen Međunarodni dan pismenosti. Sa učenicima odeljenja II-3 organizovan je čas na temu: Šta znači biti pismen? Pismenost je veština. Kada se kaže veština onda se misli na to da je pismena osoba ona koja ume pravilno da čita, piše i govori uz razumevanje; da poznaje pravopis i jezička pravila i primenjuje ih u svim životnim situacijama. Danas, u 21. veku, pod pismenošću se podrazumeva i informatička pismenost.

Opširnije: Međunarodni dan pismenosti 2018.

OBUKA NASTAVNIKA PRVOG RAZREDA U BARILIJU

Objavljeno ponedeljak, 23 april 2018
Autor Stanka Žica

20180422 091256

OBUKA NASTAVNIKA ZA REALIZACIJU NASTAVE ORIJENTISANE KA ISHODIMA UČENJA

Za vikend 21-22. aprila 2018. u našoj školi održana je obuka za nastavnike prvog razreda. Uz sjajne voditeljke Ljerku Đorđević,pedagoškog savetnika MPNTR i Olgu Mirtrović, nastavnicu razredne nastave iz OŠ „Vladislav Ribnikar“ , grupa od 32 visoko motivisana učesnika iz škola „Dr. Arčibald Rajs“, „Ivan Milutinović“, „Kraljica Marija“, „Braća Stamenković“ i „Milena Pavlović Barili“ uspešno su savladali program dvodnevne obuke.

Opširnije: OBUKA NASTAVNIKA PRVOG RAZREDA U BARILIJU

,,DJEČJE CARSTVO''- takmičenje mladih pesnika

Objavljeno ponedeljak, 23 april 2018
Autor Jasmina Vulović

decije carstvo 1MEĐUNARODNO FESTIVALSKO TAKMIČENjE MLADIH PESNIKA OSNOVNIH ŠKOLA

BANjA LUKA; 19 - 20. 04. 2018.
Učenica 2-3, Sofija Damjanović je u pratnji mentora, svoje učiteljice Jasmine Vulović i majke Aleksandre Damjanović učestvovala na finalnom takmičenju osamdeset pesnika osnovnih škola Srbije, Crne Gore, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Makedonije. Takmičenjem u Beogradu osvojila je 1. mesto beogradskih škola i plasman za Međunarodno finalno takmičenje održano u Banja Luci 20. 04. 2018. godine u Gradskom pozorištu ,,Jazavac''. Izvođenjem autorske pesme ,,Neću više da čekam'' dobila je srebrnu medalju i nagradu pesničkog žirija za osvojeno 2. mesto ovog velikog dečijeg festivala.

Opširnije: ,,DJEČJE CARSTVO''- takmičenje mladih pesnika

Izgled škole

Škola
glavni ulaz
Škola
južna strana
Škola
sporedni ulaz
Škola
tartan staza za trčanje