Katalog udžbenika 2016-2019.

KATALOG 

 

 

 

Rapored kontrolnih i pismenih

test1

Vršnjački tim (I-IV)

III / 2 - početak šk. 2018/19.

Objavljeno sreda, 17 oktobar 2018
Autor PD-SU

III2 pocetak skole 2018

Međunarodni dan pismenosti 2018.

Objavljeno ponedeljak, 01 oktobar 2018
Autor Mila Marković

pismenost 1pismenost 2

Ovu školsku godinu učenici su započeli novim aktivnostima – radno i kreativno!

U biblioteci naše škole 8. septembra je obeležen Međunarodni dan pismenosti. Sa učenicima odeljenja II-3 organizovan je čas na temu: Šta znači biti pismen? Pismenost je veština. Kada se kaže veština onda se misli na to da je pismena osoba ona koja ume pravilno da čita, piše i govori uz razumevanje; da poznaje pravopis i jezička pravila i primenjuje ih u svim životnim situacijama. Danas, u 21. veku, pod pismenošću se podrazumeva i informatička pismenost.

Opširnije: Međunarodni dan pismenosti 2018.

OBUKA NASTAVNIKA PRVOG RAZREDA U BARILIJU

Objavljeno ponedeljak, 23 april 2018
Autor Stanka Žica

20180422 091256

OBUKA NASTAVNIKA ZA REALIZACIJU NASTAVE ORIJENTISANE KA ISHODIMA UČENJA

Za vikend 21-22. aprila 2018. u našoj školi održana je obuka za nastavnike prvog razreda. Uz sjajne voditeljke Ljerku Đorđević,pedagoškog savetnika MPNTR i Olgu Mirtrović, nastavnicu razredne nastave iz OŠ „Vladislav Ribnikar“ , grupa od 32 visoko motivisana učesnika iz škola „Dr. Arčibald Rajs“, „Ivan Milutinović“, „Kraljica Marija“, „Braća Stamenković“ i „Milena Pavlović Barili“ uspešno su savladali program dvodnevne obuke.

Opširnije: OBUKA NASTAVNIKA PRVOG RAZREDA U BARILIJU

,,DJEČJE CARSTVO''- takmičenje mladih pesnika

Objavljeno ponedeljak, 23 april 2018
Autor Jasmina Vulović

decije carstvo 1MEĐUNARODNO FESTIVALSKO TAKMIČENjE MLADIH PESNIKA OSNOVNIH ŠKOLA

BANjA LUKA; 19 - 20. 04. 2018.
Učenica 2-3, Sofija Damjanović je u pratnji mentora, svoje učiteljice Jasmine Vulović i majke Aleksandre Damjanović učestvovala na finalnom takmičenju osamdeset pesnika osnovnih škola Srbije, Crne Gore, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Makedonije. Takmičenjem u Beogradu osvojila je 1. mesto beogradskih škola i plasman za Međunarodno finalno takmičenje održano u Banja Luci 20. 04. 2018. godine u Gradskom pozorištu ,,Jazavac''. Izvođenjem autorske pesme ,,Neću više da čekam'' dobila je srebrnu medalju i nagradu pesničkog žirija za osvojeno 2. mesto ovog velikog dečijeg festivala.

Opširnije: ,,DJEČJE CARSTVO''- takmičenje mladih pesnika

,,MALI POBEDNIK''- 6. FESTIVAL POEZIJE BEOGRADSKIH OSNOVACA

Objavljeno petak, 30 mart 2018
Autor Jasmina Vulović

mali pobednik 1KULT ART - RAKOVICA; 29.03. 2018.
Učenica II/3, Sofija Damjanović je autorskom pesmom: ,,Neću više da čekam'', u kategoriji mladih pesnika, ušla u finale takmičenja. Finalno takmičenje je održano u Opštini Rakovica, pod pokroviteljstvom i u organizaciji Kult Art-a, gde su se predstavili svojim pesmama i takmičili svi finalisti beogradskih osnovnih škola. Naša učenica je, uz podršku mame, bake i svojih drugara iz odeljenja Nikole i Milice, osvojila prestižno 1. mesto ovog festivala, dobila medalju i diplomu, ali i nagradno putovanje - učešće na Festivalu u Banja Luci, krajem aprila meseca.

Opširnije: ,,MALI POBEDNIK''- 6. FESTIVAL POEZIJE BEOGRADSKIH OSNOVACA

OBAVEŠTENJE o upisu prvaka u šk. 2018/19.g.

Objavljeno ponedeljak, 26 mart 2018
Autor Ranka Tanasić Barlov

prvaci barili

Poštovani roditelji,
Obaveštavamo Vas da će se evidentiranje dece za upis u prvi razred za školsku 2018/2019. godinu obaviti u periodu od 02.04.2018. do 31.05.2018. godine.
Evidentiranje se vrši u sekretarijatu škole svakog radnog dana od 10 do 14 časova, a sredom od 14 do 17 časova, gde se i zakazuje testiranje u terminu koji Vam odgovara.
Od 02.do 05. aprila 2018. godine upis prvaka vrši se od 09.00 do 13.00 časova.

Zvaničnu odluku direktorke možete preuzeti prateći ovaj LINK.

Opširnije: OBAVEŠTENJE o upisu prvaka u šk. 2018/19.g.

Međunarodni dan osoba sa invaliditetom

Objavljeno ponedeljak, 08 januar 2018
Autor Zorana Trbović

vt invaliditet znakdan invaliditeta

U celom svetu 3. novembar je posvećen osobama sa invaliditetom. Učenici mlađih razreda su crtežima prikazali da zajedno možemo da prevaziđemo prepreke koje sprečavaju puno učešće dece sa smetnjama u razvoju i invaliditetom.

Nastava fizičkog

Objavljeno sreda, 22 novembar 2017
Autor Slađana Anđelković

Organizacija fizičkog vaspitanja u ambijentu školskog dvorišta sa dunavskim pogledom, našim vežbama, daju posebnost. Svakog petka, mama Jelena, po vokaciji fizioterapeut, gostuje na času fiskulture i radimo vežbe za jačanje kičmenog stuba. Pogledajte i video snimak.


Created with Flickrset for Joomla.

 

Izgled škole

Škola
glavni ulaz
Škola
južna strana
Škola
sporedni ulaz
Škola
tartan staza za trčanje